NOSTALGICKÉ JÍZDY parních lokomotiv v ČR a SR

475.111

475.111 "Pětasedma" - depo Plzeň

Aktuální stav: NEprovozní

Majitel a Provozovatel: Iront Munumet Club Plzeň

Vyrobena: roku 1947 Škoda,Plzeň

Parametry:

  • čtyři hnané nápry
  • maximální rychlost:100km/hod

Dne 27.6.2010 vede zvl.Sp Lužná u Rakovníka -Žatec a zpět u příležitosti setkání parních lokomotiv ř.475.1 v Lužné u Rakovníka,zde právě klesá k zastávce Želeč

Dne 6.srpna 2011 v čele zvl.fotovlaku Chyše -Bochov při odjezdu z odbočné stanice Protivec

Protivec - Bochov dne 6.8.2011 a jedna z posledních jízd před generální opravou kotle

Protivec -Bochov (6.8.2011)

Protivec -Bochov (6.8.2011)

Fotografie pořízená při zpátečním sunutí soupravy z Bochova do Protivce (6.8.2011)

Dne 5.5.2016 odvezla pár zvl.Sp vlaků Furth im Wald -Plzeň a zpět pro FME Nürnberg,který pořádal výletní vlak Fürth -Nünberg -Plzeň. Na snímku zpáteční Sp100352 zachycený v nádherných podvečerních barvách nedaleko České Kubice

U příležitosti Luženského setkání 2016 odvezla dne 25.6.2016 zvl.vlak Plzeň -Beroun -Lužná u Rakovníka. Na snímku vlak zachycený v traťovém úseku Rakovník -Lužná u Rakovníka, na vjezdu do cílové stanice

Snímek dokumentující zpáteční jízdu do Plzně v neděli 26.6.2016 nedaleko stanice Křivoklát

Během setkání parních lokomotiv v Lužné u Rakovníka odvezla obrat Lužná u Rakovníka -Nové Strašecí a zpět. Na snímku zpáteční Sp91086 na odjezdu z Nového Strašecí (12.5.2024)

Tradiční srpnové Chodské slavnosti byly opět doplněny o jízdy parních vlaků do jejíchž čela se postavila Plzeňská "Pětasedma" klubu IMC. Díky zaštítění jízd IDS Plzeňska byla na soupravu nasazena zapůjčená souprava rybáky z Prahy. Po oba víkendové dny vyjel vlak ráno z Plzně a následně z Domažlic udělal hvězdicové jízdy na Českou Kubici a do Kdyně. Snímek zachycuje nedělní podvečerní Os Kdyně -Česká Kubice zachycený na odbočce Pasečnice (11.8.2024)

Ve dnech 17.-18.5.2025 se konal v Lužné tradiční parní víkend, největší setkání parních lokomotiv v místním muzeu. Do Lužné vyrazil také parní vlak z Prahy. V sobotu se do jeho čela postavila Plzeňská "Pětasedma". Na snímku zachycena v Prokopském údolí nedaleko zastávky Praha,Žvahov jako R91550 (17.5.2025)

V květnu 2026 opět zavítala na setkání do železničního muzea v Lužné u Rakovníka. Do muzea v  Lužné u Rakovníka byl vypraven i zvláštní rychlík z Drážďan. Do jeho čela se v úseku Kladno -Lužná u Rakovníka postavila právě Plzeňská "Pětasedma" a na snímku je zachycena jako R10301 u zastávky Rynholec (9.5.2026)

Jelikož je lokomotiva příliš dlouhá na Luženskou točnu,byla vystavena na vlak Os91401 do Řevničova nezvykle z Lužné uhlím vpřed. Na símku je zachycen odjezd Os91402 Řevničov -Krupá z Řevničova (10.5.2026)