TYBURCOVO # ŽELEZNICE V OBRAZE

Kalendář nostalgických jízd 2022

potvrzená akce s plánovaným nasazením parní lokomotivy

(plán akcí bude průběžně doplňován/stav k 23.5.22)

Květen:

27. -29.: Parní víkend v Jaroměři:

(27.)Turnov -Jičín -Hradec Králové -Jaroměř

(28.) Jaroměř -Hradec Králové -Česká Skalice a zpět (3x)

(29.) Jaroměř -Hradec Králové -Bílá Třemešná -Hradec Králové -Ostroměř -Jičín -Turnov 

              Lokomotiva: 310.0134 "Litovel"

28.: Den dětí na uhelné dráze:

Plzeň hl.n. -Nýřany a zpět; Nýřany -DIOSS a zpět (4x)

              Lokomotiva: 313.902

28.: Pohádkový les:

Kroměříž (odj.8:00 a odj.10:10) -Zborovice (odj. 9:20 a odj.11:30) a zpět

              Lokomotiva: 433.001 "Skaličák"

28.: Den s Bystřickou párou:

Jindřichův Hradec -Nová Bystřice a zpět

              Lokomotiva: U37.002 "Sedmatřicítka" nebo U46.001 "Polka"

SK 28.: MDD Železnica pre děti:

Vrútky -Zvolen a zpět (v úseku Kremnice -Zvolena a zpět v čele historická motorová lokomotiva T478.1)

              Lokomotiva: 556.036 "Štokr"

Červen:

4.: Rodinný den v železničním muzeu:

jízdy v okolí Lužné u Rakovníka

              Lokomotiva: 414.096 "Heligón"

4.: Den dětí:

Praha,Smíchov -Praha hl.n. -Praha,Holešovice a zpět

              Lokomotiva: 434.2186 "Čtyřkolák"

4.: 140.let Choceň -Litomyšl:

Choceň -Litomyšl a zpět; Choceň -Vysoké Mýto,město a zpět

              Lokomotiva: 423.009 "Velký bejček"

             Historický motorový vůz: M131.1 "Hurvínek"

4.: Den dětí:

Jindřichův Hradec -Černovice u Tábora a zpět

              Lokomotiva: U37.002 "Sedmatřicítka" nebo U46.001 "Polka"

4.: Parní vlaky na Českolipsku:

Praha hl.n. -Neratovice -Mladá Boleslav hl.n. -Česká Lípa (historický motorový rychlík s lokomotivou T478.1 a soupravou rybáků)

Česká Lípa a okolí

              Lokomotiva: 464.202 "Rosnička"

4. 140.let Hulín -Bystřice pod Hostýnem:

Hulín -Bystřice pod Hostýnem a zpět; Hulín -Bystřice pod Hostýnem -Valašské Meziříčí

              Lokomotiva: 433.001 "Skaličák"

SK 4.: MDD jazda s Albatrosom:

Bratislava hl.st. -Dunajská Streda -Komárno -Nové Zámky -Galanta -Senec -Bratislava hl.st.

              Lokomotiva: 498.104 "Albatros"

11.: Parním vlakem do Nové Bystřice:

Jindřichův Hradec -Nová Bystřice a zpět

              Lokomotiva: U37.002 "Sedmatřicítka" nebo U46.001 "Polka"

11.: Parním vlakem do Týna nad Vltavou:

Číčenice -Týn nad Vltavou a zpět; Týn nad Vltavou -Temelín a zpět (4x)

              Lokomotiva: 310.093 "Kafemlejnek"

11. Rožnovské parní léto:

Valašské Meziříčí (odj.9:50 a  odj.13:10) -Rožnov pod Radhoštěm (odj.11:12 a odj.15:34) a zpět

              Lokomotiva: 433.001 "Skaličák"

11.-12.: 25.let muzejnictví v Lužné u Rakovníka:

Praha hl.n. -Lužná u Rakovníka a zpět; jízdy v okolí Lužné u Rakovníka

              Lokomotivy: 354.195 "Všudybylka"; 414.096 "Heligon"; 464.202 "Rosnička"; 534.0323 "Kremák"

SK/CZ 11.-12.: Javorník:

Bratislava -Olomouc -Javorník a zpět

              Lokomotiva: 498.104 "Albatros"

18.: Jízda na slavnosti města Kamenice nad Lipou:

Jindřichův Hradec -Kamenice nad Lipou a zpět

              Lokomotiva: U37.002 "Sedmatřicítka" nebo U46.001 "Polka"

SK 18.: 130.let Kežmarok -Spišská Belá:

Poprad-Tatry -Spišská Belá -Kežmarok -Spišská Belá -Poprad-Tatry

              Lokomotiva: 477.013 "Papoušek"

25.: Parním vlakem do Nové Bystřice:

Jindřichův Hradec -Nová Bystřice a zpět

              Lokomotiva: U37.002 "Sedmatřicítka" nebo U46.001 "Polka"

25.: Mezistátní parní rychlík:

Ústí nad Orlicí -Letohrad -Lichkov -Klodsko -Jaworzina Ślaska a zpět

              Lokomotiva: 555.0153 "Němka"

SK 25. -26: Rendez 2022:

Bratislava a okolí

              Lokomotivy: 555.3008 "Mazutka" a další

Červenec:

1.-31.: Každodenní parní provoz:

Jindřichův Hradec -Nová Bystřice a zpět (PO,ST,PÁ,SO,NE)

Jindřichův Hradec -Kamenice nad Lipou a zpět (ÚT,ČT)

              Lokomotiva: U37.002 "Sedmatřicítka" nebo U46.001 "Polka"

1.: Šumavské léto s párou na Volarsku:

Číčenice -Prachatice

              Lokomotiva: 310.093 "Kafemlejnek"

2.: Parním vlakem k Berounce:

Lužná u Rakovníka -Rakovník -Křivoklát -Nižbor a zpět

              Lokomotiva: 534.0323 "Kremák"

2. Rožnovské parní léto:

Valašské Meziříčí (odj.9:50 a  odj.13:10) -Rožnov pod Radhoštěm (odj.11:12 a odj.15:34) a zpět

              Lokomotiva: 423.041 "Velký bejček"

2.-3.: 120.let zubačky:

Tanvald -Kořenov  a zpět (T426.0) Kořenov -Harrachov -Szklarska Poreba zpět

              Lokomotivy: T426.0 ; 310.0134 "Babička" a další

3.-5.: Šumavské léto s párou na Volarsku:

Volary -Lenora a zpět (2x); Volary -Nové Údolí a zpět

              Lokomotiva: 310.093 "Kafemlejnek"

6.: Parním vlakem do depozitáře NTM v Chomutově:

Lužná u Rakovníka -Žatec -Chomutov a zpět

              Lokomotiva: 354.195 "Všudybylka"

9.: Historickým vlakem Českým rájem:

Turnov -Semily a zpět; Turnov -Rovensko pod Troskami a zpět

              Lokomotiva: 310.0134 "Litovel"

9.: Kralický Sněžník:

Dolní Lipka -Ústí nad Orlicí a zpět; Ústí nad Orlicí -Letohrad -Dolní Lipka -Hanušovice a zpět

              Lokomotiva: 555.0153 "Němka"

SK 9.-10.: Evropská lidová řemesla:

Poprad-Tatry -Kežmarok a zpět

              Lokomotiva: 477.013 "Papoušek"

10.-11.: Šumavské léto s párou na Volarsku:

Volary -Lenora a zpět (2x); Volary -Nové Údolí a zpět

              Lokomotiva: 310.093 "Kafemlejnek"

16.: Kralický Sněžník:

Dolní Lipka -Ústí nad Orlicí a zpět; Ústí nad Orlicí -Letohrad -Dolní Lipka -Hanušovice a zpět

              Lokomotiva: 555.0153 "Němka"

16. Rožnovské parní léto:

Valašské Meziříčí (odj.9:50 a  odj.13:10) -Rožnov pod Radhoštěm (odj.11:12 a odj.15:34) a zpět

              Lokomotiva: 423.041 "Velký bejček"

16.-17.: Krkonošský parní víkend:

Jilemnice -Martinice v Krkonoších -Rokytnice nad Jizerou a zpět (2x)

              Lokomotiva: 310.0134 "Litovel"

16.-17.: Bezdružické parní léto:

Bezdružice -Kokašice a zpět; Bezdružice -Cebiv a zpět

              Lokomotiva: 310.072 "Kafemlejnek"

17.-18.: Šumavské léto s párou na Volarsku:

Volary -Lenora a zpět; Volary -Nové Údolí a zpět

              Lokomotiva: 310.093 "Kafemlejnek"

19.: Šumavské léto s párou na Volarsku:

Volary -Černá v Pošumaví

              Lokomotiva: 310.093 "Kafemlejnek"

23.: Parou Posázavím: (výchozí a cílová stanice bude upřesněna podle stavebních prací ve stanici Praha,Smíchov)

Praha -Praha,Braník -Davle -Jílové u Prahy -Týnec nad Sázavou -Čerčany -Senohraby -Praha

              Lokomotiva: 434.2186 "Čtyřkolák"

23.: Historickým vlakem Českým rájem:

Turnov -Semily a zpět; Turnov -Rovensko pod Troskami a zpět

              Lokomotiva: 310.0134 "Litovel"

23.: Kralický Sněžník:

Dolní Lipka -Ústí nad Orlicí a zpět; Ústí nad Orlicí -Letohrad -Dolní Lipka -Hanušovice a zpět

              Lokomotiva: 555.0153 "Němka"

24.: Parou Prahou: (výchozí a cílová stanice bude upřesněna podle stavebních prací ve stanici Praha,Smíchov)

Praha -Hostivice -Praha (2x)

              Lokomotiva: 434.2186 "Čtyřkolák"

30.: Historickým vlakem Českým rájem:

Turnov -Semily a zpět; Turnov -Rovensko pod Troskami a zpět

              Lokomotiva: 310.0134 "Litovel"

30.: Kralický Sněžník:

Dolní Lipka -Ústí nad Orlicí a zpět; Ústí nad Orlicí -Letohrad -Dolní Lipka -Hanušovice a zpět

              Lokomotiva: 555.0153 "Němka"

30. Rožnovské parní léto:

Valašské Meziříčí (odj.9:50 a  odj.13:10) -Rožnov pod Radhoštěm (odj.11:12 a odj.15:34) a zpět

              Lokomotiva: 423.041 "Velký bejček"

SK 30.: Letný parný deň:

Bratislava a okolí

              Lokomotivy: 555.3008 "Mazutka" a další

30.-31.: Telčské parní léto: 120.let Telč -Slavonice

Telč -Slavonice -Dačice -Slavonice -Telč

              Lokomotiva: 310.093 "Kafemlejnek"

Srpen:

1.-31.: Každodenní parní provoz:

Jindřichův Hradec -Nová Bystřice a zpět (PO,ST,PÁ,SO,NE)

Jindřichův Hradec -Kamenice nad Lipou a zpět (ÚT,ČT)

              Lokomotiva: U37.002 "Sedmatřicítka" nebo U46.001 "Polka"

6.: Parním vlakem k Berounce:

Lužná u Rakovníka -Rakovník -Křivoklát -Nižbor a zpět

              Lokomotiva: 354.195 "Všudybylka"

6.: Historickým vlakem Českým rájem:

Turnov -Semily a zpět; Turnov -Rovensko pod Troskami a zpět

              Lokomotiva: 310.0134 "Litovel"

6.: Telčské parní léto: Zábavný večer v Hodicích

Telč -Třešť a zpět

              Lokomotiva: 310.093 "Kafemlejnek"

7.: Telčské parní léto: Zábavné odpoledne v Třešti

Telč -Kostelec u Jihlavy a zpět

              Lokomotiva: 310.093 "Kafemlejnek"

13.: Kralický Sněžník:

Dolní Lipka -Ústí nad Orlicí a zpět; Ústí nad Orlicí -Letohrad -Dolní Lipka -Hanušovice a zpět

              Lokomotiva: 555.0153 "Němka"

13.: Telčské parní léto: 120.let Telč -Slavonice

Telč -Slavonice -Dačice -Slavonice -Telč

              Lokomotiva: 310.093 "Kafemlejnek"

SK 13.: Den dětí s dýmem a párou:

Šaĺa -Vlčany a zpět

              Lokomotiva: 310.433 "Ferdinandka"

14.: Telčské parní léto: Zábavné odpoledne v Třešti

Telč -Kostelec u Jihlavy a zpět

              Lokomotiva: 310.093 "Kafemlejnek"

20.: Borůvková parní sobota:

Tanvald -Kořenov a zpět; Kořenov -Harrachov a zpět

             Lokomotivy: 310.0134 a T426.0

20.: Kralický Sněžník:

Dolní Lipka -Ústí nad Orlicí a zpět; Ústí nad Orlicí -Letohrad -Dolní Lipka -Hanušovice a zpět

              Lokomotiva: 555.0153 "Němka"

SK 20.: 150.let tratě Vrútky -Zvolen

Zvolen -Vrútky a zpět

              Lokomotivy: ---

27.: Parou Posázavím: (výchozí a cílová stanice bude upřesněna podle stavebních prací ve stanici Praha,Smíchov)

Praha -Praha,Braník -Davle -Jílové u Prahy -Týnec nad Sázavou -Čerčany -Senohraby -Praha

              Lokomotiva: 434.2186 "Čtyřkolák"

27.: Historickým vlakem Českým rájem:

Turnov -Semily a zpět; Turnov -Rovensko pod Troskami a zpět

              Lokomotiva: 310.0134 "Litovel"

27.: Kralický Sněžník:

Dolní Lipka -Ústí nad Orlicí a zpět; Ústí nad Orlicí -Letohrad -Dolní Lipka -Hanušovice a zpět

              Lokomotiva: 555.0153 "Němka"

28.: Parou Prahou: (výchozí a cílová stanice bude upřesněna podle stavebních prací ve stanici Praha,Smíchov)

Praha -Hostivice -Praha (2x)

              Lokomotiva: 434.2186 "Čtyřkolák"

Září:

3.: Jízda s Vysočina Fest:

Jindřichův Hradec -Černovice u Tábora a zpět

              Lokomotiva: U37.002 "Sedmatřicítka" nebo U46.001 "Polka"

3.: 120.let místní tratě Frýdlant v Čechách -Jindřichovice pod Smrkem

Frýdlant v Čechách -Jindřichovice pod Smrkem a zpět

              Lokomotiva: 310.0134 "Litovel"

25.: Mezistátní parní rychlík:

Ústí nad Orlicí -Letohrad -Lichkov -Klodsko -Jaworzina Ślaska a zpět

              Lokomotiva: 555.0153 "Němka"

10.: Pražský železniční den:

---

              Lokomotiva: 434.2186 "Čtyřkolák"

10.: Parním vlakem do Lednice:

Břeclav -Lednice a zpět (4x)

              Lokomotiva: 433.001 "Skaličák"

10.: Parním vlakem do Nové Bystřice:

Jindřichův Hradec -Nová Bystřice a zpět

              Lokomotiva: U37.002 "Sedmatřicítka" nebo U46.001 "Polka"

SK 10.: 150.let tratě Michaĺany -Čierna nad Tisou:

Michaĺany -Čierna nad Tisou a zpět

              Lokomotiva: 475.196 "Pětasedma"

10.-11.: Festival parních lokomotiv:

Benešov u Prahy a okolí

              Lokomotivy: 310.23 ÖBB "Hrboun"; 354.7152 "Sedma"; 424.009 (MÁV); 498.104 "Albatros"

                                   T478.1 a T478.2 "Zamračená"; T435 "Hektor" a další

SK 15.: Výlet na Plavecký hrad:

Bratislava -Plavecké Podhradie a zpět

              Lokomotiva: 555.3008 "Mazutka"

17.: Den železnice:

Jindřichův Hradec -Nová Bystřice a zpět

              Lokomotiva: U37.002 "Sedmatřicítka" nebo U46.001 "Polka"

SK 17.-18: Slovenský ráj:

Vrútky -Poprad-Tatry -Margecany -Červená Skala -Bánská Bystrica -Zvolen -Vrútky

              Lokomotivy: 486.007 "Zelený Anton"; 477.013 "Papoušek"

SK/CZ 22.-23.: Albatrosem do Plzně:

Bratislava -Kúty -Plzeň hl.n.

              Lokomotiva: 498.104 "Albatros"

24.: Putování za čokoládou:

Jindřichův Hradec -Černovice u Tábora a zpět

              Lokomotiva: U37.002 "Sedmatřicítka" nebo U46.001 "Polka"

24.: Den železnice PLZEŇ:

Plzeň hl.n. a okolí

              Lokomotivy: 354.195 "Všudybylka"; 414.096 "Heligon"; 498.104 "Albatros"; 534.0323 "Kremák" a další

Říjen:

1.: Parou Posázavím: (výchozí a cílová stanice bude upřesněna podle stavebních prací ve stanici Praha,Smíchov)

Praha -Praha,Braník -Davle -Jílové u Prahy -Týnec nad Sázavou -Čerčany -Senohraby -Praha

              Lokomotiva: 434.2186 "Čtyřkolák"

1.-2.: 150.let Olomouc -Krnov:

Olomouc -Krnov a zpět

              Lokomotivy: 423.041 "Velký bejček"; 464.202 "Rosnička"

SK/CZ 1.-2.: Albatros v Lužné u Rakovníka a návrat na SK:

Lužná u Rakovníka -Kúty -Bratislava

              Lokomotiva: 498.104 "Albatros"

2.: Parou Prahou: (výchozí a cílová stanice bude upřesněna podle stavebních prací ve stanici Praha,Smíchov)

Praha -Hostivice -Praha (2x)

              Lokomotiva: 434.2186 "Čtyřkolák"

SK 15.: Ukončení sezóny:

Bratislava a okolí

              Lokomotivy: 555.3008 "Mazutka" a další

29.-30.: Ukončení sezóny železničního muzea:

jízdy v okolí Lužné u Rakovníka

              Lokomotivy: 354.195 "Všudybylka"; 534.0323 "Kremák"

Listopad:

26.: Mikulášská jízda v Pardubickém kraji:

Letohrad -Dolní Lipka a zpět

              Lokomotiva: 423.009 "Velký bejček"

27.: Mikulášská jízda v Pardubickém kraji:

Choceň -Litomyšl a zpět (2x)

              Lokomotiva: 423.009 "Velký bejček"

Prosinec:

3.: Mikulášská jízda na Myjavu:

Bratislava -Nové Mesto nad Váhom -Myjava a zpět

              Lokomotiva: 498.104 "Albatros"

3.: Mikulášské jízdy Prahou:

---

              Lokomotiva: ---

4.: Mikulášským vlakem po Středočeským krajem:

---

              Lokomotiva: ---

SK 10.: Mikuláš s Mazutkou:

Bratislava,Nové Mesto -Dunajská Streda a zpět

              Lokomotiva: 555.3008 "Mazutka"

20.: Mikulášský parní vlak:

Martinice v Krkonoších -Rokytnice nad Jizerou a zpět a zpět

              Lokomotiva: 310.0134 "Litovel"